fbpx

Ekseption – pielęgnacja o wyjątkowych zaletach

O Ekseption – historii marki, wyjątkowym składzie kosmetyków oraz innych zaletach, dzięki którym tak skutecznie pomagają naszym Pacjentkom w wiosennej odnowie – rozmawiamy z Ewą Engländer, właścicielką firmy Esteva, wyłącznego dystrybutora marki Ekseption w Polsce.

Juwena: Każda marka kosmetyczna ma jakąś historię. Jaka jest historia Ekseption?

Ewą Engländer: Twórcami marki są Francuzi: ojciec i syn. Ojciec jest lekarzem medycyny estetycznej, a syn farmaceutą, który pracował dla znanych marek kosmetycznych takich jak Galenic, czy Pierre Fabre. W 2002r. pracując razem stworzyli pierwsze preparaty kosmetyczne, a kilka lat później produkty do mezoterapii. Ich doświadczenie zostało potem wykorzystane do stworzenia marki Ekseption w 2017r. Mimo, że twórcy są Francuzami to fabryka, w której produkuje się preparaty Ekseption, znajduje się w Hiszpanii, niedaleko Barcelony. Twórcy marki w zaskakująco szybkim tempie budują sieć dystrybucyjną na świecie. W 2018r. Ekseption było już dostępne w prawie 30 krajach.

Nazwa ekseption nawiązuje do wyjątkowości. Dlaczego te dermokosmetyki są wyjątkowe?

Po pierwsze dlatego, że oferują w kremach pielęgnacyjnych i peelingach unikatowe na polskim rynku połączenie polihydroksykwasów z innymi aktywnymi substancjami, takimi jak retinol, czynniki wzrostu, aminokwasy, kwas hialuronowy, heksylorezorcynol, kwas traneksamowy, itd. Polihydroksykwasy (PHA) reprezentowane są tutaj przez kwas laktobionowy i glukonolakton, które mają szerokie spektrum działania i wspaniale wpływają na kondycję skóry przesuszonej, łuszczącej, z trądzikiem, łojotokiem, przebarwieniami, hiperkeratozą, wrażliwej, alergicznej, zwiotczałej, z rozszerzonymi porami, starzeniem oraz fotostarzeniem. Warto dodać, że PHA to kwasy nowej generacji. Ich działanie jest podobne do kwasów AHA, ale jest dużo łagodniejsze. Zawdzięczają to większym rozmiarom cząsteczek, przez co działają wolniej i bardziej powierzchniowo.
Peelingi chemiczne po aplikacji nie powodują szczypania, zaczerwienienia, czy uczucia mrowienia. Są również polecane dla osób, które potrzebują złuszczania bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Dodatkowo PHA nie uwrażliwiają skóry na słońce i mogą być stosowane całorocznie. Cieszę się, że po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć tak dobrą markę kosmetyczną, która odpowiada na potrzeby pacjentów w każdym wieku i radzi sobie z każdym problemem skóry. Wierzę, podobnie jak twórcy Ekseption, że trwałe i kompleksowe rezultaty można osiągnąć dzięki połączeniu najnowocześniejszych zabiegów w gabinetach specjalistycznych z zaawansowaną pielęgnacją w domu. Dzięki połączeniu spersonalizowanego programu pielęgnacji domowej z intensywnymi zabiegami w gabinetach specjalistycznych, takimi jak peelingi chemiczne, mezoterapia i wypełniacze tkankowe, uzyskamy efekt zdrowszej, odmłodzonej skóry.

Z jakimi problemami klientek ma Pani najczęściej do czynienia i w jaki sposób Ekspetion na nie odpowiada?

Problemy są bardzo różne, trudno je tu wszystkie wymienić. Często spotykam się z tym, że pacjentki nie wykonują dokładnego demakijażu i cierpią na tzw. trądzik kosmetyczny. Zalecam wtedy dokładne mycie skóry twarzy dwa razy dziennie np. preparatem enzyme powder. Dodatkowo stosowanie peelingu skin polish przynajmniej 3-4 razy w tygodniu oraz tonizowanie skóry po każdym jej umyciu. W Ekseption bardzo dużą uwagę zwraca się na pH preparatów, które jest kwaśne, bo takie jest naturalne pH skóry. Ponadto wiele osób ma nadmierne rogowacenie i kuracje złuszczające są dla nich szczególnie wskazane.

Które z produktów poleciłaby Pani naszym Pacjentkom na wiosnę?

Skóra po zimie ma często szary koloryt i wymaga odświeżenia. Brakuje jej naturalnego blasku. W takich przypadkach polecam preparaty aktywujące: pha activator lub ferulic activator, które delikatnie złuszczą naskórek oraz wyrównają jej koloryt. Kremy te polecamy również wszystkim tym pacjentom, którzy przygotowują się do terapii peelingami chemicznymi lub chcą skorzystać z zabiegów mezoterapii lub laserowych. Uzyskane efekty będą bardziej spektakularne i przewidywalne. Dodatkowo, kiedy jeszcze słońce nie operuje zbyt mocno, polecam preparaty z retinolem. To mój ulubiony składnik kremów. Uważam, że w pielęgnacji XXIw. nie powinno go zabraknąć, ponieważ niezwykle odmładza i utrzymuj skórę w świetnej kondycji. Retinol znajdziecie Państwo w następujących produktach pielęgnacyjnych: ice cream repair (nasz bestseller), caviar repair, caviar liquid mask oraz retin-oil booster. Wszyscy pacjenci stosujący nasze produkty nie powinni zapominać o kremie z filtrem SPF50 all day shield, który należy aplikować każdego dnia, ponieważ nic tak nie niszczy skóry jak słońce.

Ewa Engländer