11 lut Zamykanie naczynek metodą laserową
Cera naczynkowa to problem, z którym boryka się wiele kobiet, najbardziej podatne są Panie mające skórę suchą i wrażliwą. Pajączki uwidaczniają się zwykle na policzkach, brodzie i w pobliżu nosa. Ich przyczyną są najczęściej czynniki drażniące, źle dopasowane kosmetyki, ale także wysokie temperatury. Będące ich efektem naczynka są nieestetyczne, a często również bolesne – nieleczone mogą powodować trądzik różowaty. Dlatego też tak ważne jest, aby dbać o cerę i eliminować tego typu zmiany już na wczesnym etapie.
Wskazania do zabiegu
Ze względu na dużą różnorodność schorzeń pacjentom często trudno jest rozróżnić, które ze zmian wymagają usunięcia, a które znikną samoistnie. Jednak w przypadku cery naczynkowej sprawa jest dość prosta. Podstawą do zabiegu laserowego mogą być znamiona pająkowate, naczyniowe, ale również rozszerzone naczynia krwionośne oraz charakterystyczne dla tego schorzenia czerwone nitki, uwidaczniające się w okolicach polików oraz brody. Z tego typu objawami warto udać się do Kliniki i umówić na wizytę, podczas której lekarz pomoże zdecydować czy dane zmiany kwalifikują się do zabiegu.
Metody zamykania naczynek
Rozwój technologii sprawił, że powstało wiele nowych urządzeń, które są powszechnie stosowane do walki z przebarwieniami, jednym z nich jest laser „żółty”. To laser, który wyposażony został w skaner frakcyjny oraz żółte światło, które jest o 40% lepiej pochłaniane przez hemoglobinę niż zielone – emitowane przez tradycyjne lasery.
Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek?
O tym jak należy postępować z pewnością poinformuje Cię lekarz, jednak warto znać podstawowe wyznaczniki. Przede wszystkim skóra poddawana zabiegowi nie może być podrażniona, dlatego zrezygnuj z opalania na minimum miesiąc przed zabiegiem. Należy także zaprzestać stosowania kwasów AHA oraz kremów i produktów zawierających retinol.
Przebieg zabiegu z użyciem lasera „żółtego”
Po wcześniejszej konsultacji i wyeliminowaniu przeciwwskazań pacjent stawia się w gabinecie. Lekarz kieruje w leczone miejsce wiązkę promieniowania laserowego, która przedostaje się pod skórę i dociera do uszkodzonych naczynek, gdzie następnie jest wchłaniana przez hemoglobinę. Na wskutek tego kontaktu, światło przekształca się w energię cieplną, która zamyka naczynka i działa na nie kojąco. Nowoczesne urządzenie, na którym pracujemy, pozwala zachować niezwykłą precyzję podczas zabiegu. Jednocześnie fale, które emituje mają niewielką moc, dzięki czemu zmniejszony zostaje także poziom bólu odczuwany przez pacjenta. Czas trwania zabiegu zależny jest od liczby zamykanych naczynek.
Ile zabiegów należy wykonać?
Tak naprawdę, zależy to od rozległości schorzenia, u niektórych pacjentów zmiany będzie widać już po jednym zabiegu, a u innych, trzeba będzie go powtórzyć kilka razy. Długość fali emitowanej przez laser „żółty” to 557 nm – wartość, dla której absorpcja energii prze z hemoglobinę jest najwyższa i aż o 40% większą niż powszechnie stosowany w tego typu zabiegach laser zielony.
Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserowy?
Rozwój medycyny estetycznej sprawia, że wiele klinik oferuje różnego rodzaju metody zamykania naczynek. Należy do nich między innymi metoda IPL – często mylona z laserem, a także elektrokoagulacja czy skleroterapia. Na tle tych metod laser, zwłaszcza żółty, wyróżnia się skutecznością i precyzją. Zamyka naczynia łatwo i nie powodując dużego dyskomfortu. Nowoczesne urządzenia, takie jak żółty laser „żółty” oferują rozwiązania dodatkowo zwiększające precyzję zabiegu, skracając jego czas, a zarazem podnosząc komfort i wzmacniając bezpieczeństwo Pacjenta. Ze szczegółową ofertą i rodzajami zabiegów można zapoznać się na stronie internetowej Juweny.