fbpx

Dermatologia i laseroterapia ogólna

Dermatologia i laseroterapia ogólna dba o to, aby skóra była zdrowa, a pacjent bezpieczny. Zdrowa skóra jest to podstawą myślenia o estetyce skóry.

W Gabinetach Dermatologii Estetycznej, Laserowej i Dermatochirurgii „Juwena” w Bielsku-Białej, Katowicach i Gliwicach dostępne jest szerokie spektrum dermatologii ogólnej Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz specjalista ocenia stan skóry i planuje leczenie odpowiednie do problemu, z którym zgłosił się pacjent. Do najczęściej przeprowadzanych terapii należą m.in. estetyczne leczenie trądziku, usuwanie blizn i rozstępów, usuwanie znamion, terapia pękających naczynek, leczenie nadpotliwości czy terapia łysienia.

Dowiedz się więcej o wybranych terapiach:

TRICHOLOGIA - leczenie wypadania włosów

Wiele czynników fizycznych czy chemicznych najczęściej związanych z niewłaściwą pielęgnacją włosów może powodować zmiany w strukturze łodygi włosów. Coraz więcej kobiet dba o perfekcyjny wygląd twarzy, zapominając jednak, że włosy także wymagają uwagi większej niż tylko pielęgnacja. Skóra na głowie podlega takiemu samemu procesowi starzenia jak reszta ciała. Dlatego profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna obejmować nie tylko twarz, ale także owłosioną skórę głowy.

KONSULTACJA TRICHOLOGICZNA - KOMPLEKSOWA LEKARSKA DIAGNOSTYKA STANU WŁOSÓW

pull test, trichoskopia, trichodiagram, specjalistyczny plan zabiegowy, omówienie pielęgnacji domowej i suplementacji

Trichologia jest działem dermatologii, zajmującym się ANALIZĄ, DIAGNOZĄ i LECZENIEM chorób w obrębie owłosionej skóry głowy. Każdy dermatolog zna i rozumie problemy skóry, także owłosionej na głowie. Zadaniem dermatologa jest wykrycie przyczyny, określenie metody leczenia i na etapie końcowym podtrzymanie uzyskanego efektu przy pomocy dostępnych metod, które oferuje współczesna medycyna estetyczna. Na rynku stosunkowo od niedawna pojawiło się wielu „trichologów”. Są to najczęściej fryzjerzy bądź kosmetyczki. Niestety często po 1-dnio dniowym kursie poświęconym tematyce włosów. W naszych gabinetach konsultację trichologiczną przeprowadza lekarz dermatolog, co daje naszym pacjentom gwarancję postawienia medycznej diagnozy i rozpoczęcia pełnego leczenia. Utożsamiamy się z trichologią jako nauką opartą na trzech filarach, łączącą leczenie farmakologiczne (indywidualnie dobrane przez lekarza) z metodami dermatologii estetycznej: mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi i karboksyterapią oraz odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi.

ELEKTROSTYMULACJA

Jonoforeza polega na zastosowaniu prądu elektrycznego o bardzo niskim natężeniu. Celem jest pobudzenie receptorów znajdujących się w tkance podskórnej  do aktywności, przez co preparaty lecznicze wprowadzane są z większą skutecznością.

w prezencie do konsultacji trichologicznej, karboksyterapii lub mezoterapii skóry głowy

KARBOKSYTERAPIA

Miejscowa aplikacja dwutlenku węgla stymuluje skórę głowy do procesu powstawania nowych naczyń, przez co zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Zastosowanie karboksyterapii przed mezoterapią dodatkowo powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych

MEZOTERAPIA

Regularne zabiegi mezoterapii skutkują zahamowaniem wypadania włosów i pomagają w ich odroście. Ponadto mezoterapia powoduje rewitalizację skóry, stymulując naturalne właściwości regenerujące. Może być stosowana w przypadku wypadania lub przerzedzenia włosów oraz profilaktycznie. Możemy stosować koktajle biowitaminowe, osocze bogatopłytkowe, osocze z komórkami macierzystymi CGF lub preparat Dr.CYJ.

NOWOŚĆ! Dr.CYJ

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów
i kwasu hialuronowego.

COSMELAN / DERMAMELAN - terapia przebarwień

Dzięki pilingowi Cosmelan/Dermamelan możemy bardzo skutecznie przeciwdziałać pojawiającym się i nawracającym przebarwieniom. Nawet latem.

Jest najskuteczniejszym zabiegiem stosowanym do leczenia przebarwień. Zawiera czynniki rozjaśniające onatychmiastowym działaniu. Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory. Jest bezpieczny i może być wykonywany o każdej porze roku. Jest również odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Aktywne składniki pilingu Cosmelan to:

 • Kwas kojowy
 • Kwas fitowy
 • Arbutyna
 • Palmitynian retinolu
 • Kwas askorbowy

Piling wykonujemy dwuetapowo. Pierwszy etap polega na nałożeniu pilingu w gabinecie.  Po 4-6h pacjent zmywa w domu nałożony krem i smaruje twarz kremem Hydra Vital K przez 2 kolejne dni.

Przez 2 kolejne tygodnie pacjent nakłada krem Cosmelan 2 dwa razy na 3-4h. Schemat terepii domowej jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od fototypu i rodzaju skóry. Po 2 tygodniach od zabiegu w trakcie wizyty kontrolnej lekarz ustala dalszy schemat leczenia.

Alternatywą dla pilingu Cosmelan jest zastosowanie lasera frakcyjnego, który poza likwidacją przebarwień pozwala na głęboką rewitalizację skóry.

LASEROTERAPIA BLIZN i ROZSTĘPÓW

LASEROTERAPIA BLIZN

Potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjnych oraz rozstępów

Od czasu pojawienia się laseroterapii frakcyjnej likwidacja blizn i rozstępów stała bardziej realna niż kiedykolwiek wcześniej, a efekty często są spektakularne.

Laseroterapia frakcyjna to przełom w leczeniu blizn i rozstępów. Otworzyła ogromne możliwości terapeutyczne w problemach, które leczone były przewlekle i rzadko z osiągnięciem spektakularnych efektów. Pojawienie się laserów frakcyjnych stanowi rewolucję terapeutyczną w odnowie skóry. Ponadto stosowane są metody chirurgiczne, pilingi oraz mezoterapia.

Dlaczego laser frakcyjny jest tak skuteczny?

Zasada działania lasera frakcyjnego opiera się na tworzeniu na skórze siatki punktów, w których działa światło lasera, tworząc w skórze kolumny mocno rozgrzanej skóry. To ciepło stymuluje sąsiednie komórki do intensywnej produkcji kolagenu w celu regeneracji. Dzięki podgrzewaniu kolumn w skórze, w czasie jednego zabiegu laser podgrzewa tylko część skóry, pozostawiając resztę nienaruszoną, a proces gojenia po zabiegu jest bardzo szybki. W powstałych w skórze kolumnach odbudowują się zupełnie nowe, świeże, elastyczne włókna kolagenowe i dzięki temu odbudowana w naturalny sposób nowa skóra jest miękka, gładka i wolna od niedoskonałości. Laser frakcyjny daje w chwili obecnej najlepsze efekty terapeutyczne.

Laseroterapia blizn w zależności od rozpoznania i oceny lekarza może być kojarzona z innymi zabiegami iniekcyjnymi, jak osocze bogatopłytkowe lub osocze z komórkami macierzystymi CGF, a w przypadku blizn pooperacyjnych może zostać zalecone wycięcie chirurgiczne.

LASEROTERAPIA NACZYŃ i RUMIENIA Asclepion/KTP

Wszyscy wiemy, że bardzo nieładnie mówić “ZAMKNIJ SIĘ” do nikogo. Ale w przypadku popękanych naczynek krwionośnych to już jednak całkiem na miejscu. Nie chcemy przykrywać problemu naczynek podkładem. Nie chcemy machnąć ręką i poczekać, aż “samo przejdzie”. Tym bardziej, że możemy prowadzić bardzo skuteczną terapię laserami Asclepion i KTP

Nie ma ludzi, których “naczynka” nie dotyczą. Gdyby tak podzielić pacjentów według problemu skóry naczyniowej to mogłoby to wyglądać mniej więcej tak: Pękające naczynka i rumień dla jednych są codziennością – ZREZYGNOWANI, dla innych problemem, z którym nauczyli sobie radzić – ZWYCIĘZCY. Są też tacy, którzy mają tylko pojedyncze, nieleczone zmiany – NIEOSTROŻNI – i Ci, którzy mogą odetchnąć, bo nie muszą zmagać się ze skórą naczyniową – SZCZĘŚLIWCY … a Ty, do której grupy należysz? I czy wiesz, że nawet SZCZĘŚLIWCY nie mogą ignorować problemu?

Co to jest skóra naczyniowa?

Cechą charakterystyczną cery naczynkowej jest znaczna kruchość naczyń i wrażliwość skóry na czynniki atmosferyczne oraz kosmetyki. Problemy z pękającymi naczynkami pojawiają się u kobiet i mężczyzn w różnym wieku. U większości osób pierwsze objawy są widoczne około 20 r.ż. , później się nasilają. Przyczyną mogą być zmiany hormonalne, nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia (nadciśnienie tętnicze), choroby wątroby, narażenie na bardzo wysoką czy niską temperaturę lub działanie słońca. Osoby o jasnej, cienkiej skórze i skłonności do podrażnień są genetycznie predysponowane do wystąpienia w przyszłości cery naczynkowej.

ZWYCIĘZCY PODDALI SIĘ LASEROTERAPII

Efekty laseroterapii naczyń

Do tej pory najczęściej stosowanym laserem był laser KTP o długości fali 532nm operujący w paśmie światła zielonego. Nadal skutecznie pracuje na nim większość gabinetów i Juwena również go posiada. Ale, dobrą wiadomością jest fakt, że wraz ze stworzeniem nowego parku laserowego w Juwenie pojawią się dwa kolejne: laserowy i nielaserowy sprzęt do terapii skóry naczyniowej.

Asclepion QuadroProYellow to nowa generacja laserów naczyniowych, pracujący w paśmie światła żółtego o długości fali 577 nm. Jest to bardzo dobry niemiecki laser, którego jakość uznawana jest na całym świecie i potwierdzona przez nas. Laser gwarantuje większy komfort w czasie zabiegi, z racji na długość fali jest bardziej efektywny, zwiększa również bezpieczeństwo. Posiada skaner, dlatego w czasie zabiegu możemy leczyć jednoczasowo kilka naczynek, co przyspiesza zdecydowanie czas jego trwania oraz zwiększa precyzję. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów z większą liczą pękniętych naczynek.

A jak się mają pozostałe grupy pacjentów?

ZREZYGNOWANI

Kupujesz co rusz inne dermokosmetyki, wiesz co nieco o terapii, ale nie wierzysz, że może pomóc. Byłaś na kilku sporadycznych zabiegach, które obiecywały cuda, ale trudno było dotrwać do końca serii, nikt też w sposób zadowalający nie wyjaśnił Ci, na czym polega leczenie, ile potrwa, czego i w jakim czasie możesz oczekiwać… więc trudno się dziwić, że szybko rezygnowałaś. Marzysz o pięknej skórze, o tym, żeby się swobodnie pokazać na słońcu, drżysz na myśl o trądziku różowatym – i tak naprawdę nie do końca chcesz wiedzieć, czym jest, bo i tak nikt i nic Ci nie pomoże. Na tym skończymy litanię bezradności. Jeśli to Ty jesteś akurat w tej grupie i czytasz ten artykuł- mamy dla Ciebie dobre wiadomości! Możesz przenieść się do grupy Zwycięzców!!! Brawo! Zobacz, jak zwycięzcy sobie radzą i jakie informacje dla nich mamy!

 

Efekty laseroterapii naczyń

Efekty laseroterapii naczyń

NIEOSTROŻNI

Jeśli posiadasz jakieś niewielkie pęknięte naczynka to Ty. Pod pojęciem „pękające naczynka” możemy znaleźć takie schorzenia jak właśnie pojedyncze, nitkowate, delikatne zmiany na skórze w postaci tzw. pajączków. Jest to najłagodniejszy objaw choroby, który może nie dawać żadnych przykrych dolegliwości. Świadczy jednak o pewnej tendencji do pękania naczynek i jest sygnałem do zwiększonej obserwacji reakcji skóry na sytuacje, które mogą doprowadzić do rozwinięcia się trwałego rumienia. Takie zmiany najlepiej leczyć od razu, profilaktycznie i należy podjąć również działania zmierzające do wzmocnienia naczyń, aby uniknąć sytuacji, w której jednoczasowo pęknie nam większa liczba naczynek, wywołując trwały rumień. Każdy z nas wie, jak wygląda nagłe pojawienie się rumienia. Najłatwiej można go zaobserwować zimą. Mocno schłodzona skóra początkowo jest bardzo blada. Z czasem, gdy wychłodzenie skóry jest zbyt mocne, skóra zaczyna się delikatnie czerwienić, co jest pierwszym objawem, iż skóra próbuje się ogrzać – naczynka rozszerzają się. Kiedy znajdziemy się nagle w ciepłym pomieszczeniu, naczynka reagują gwałtownym rozszerzeniem się, aby dostosować się do temperatury panującej na zewnątrz. Jest to proces naturalny i zazwyczaj nie powoduje żadnych konsekwencji. Podobnie szybkie zmiany mogą występować w sytuacji eksponowania skóry na chłodny wiatr, różnice ciśnienia, zbytnie ciepło, alkohol, pikantne przyprawy. Jednorazowe incydenty nie są dla naszej skóry groźne, jednak ich częste występowanie osłabia i zbyt uelastycznia nasze naczynia, co może powodować pojawienie się tendencji do trwałego rumienia, którego występowanie wymaga leczenia. Raz rozszerzone naczynia długo powracają do prawidłowej objętości. Bez stosowania profilaktyki, taki rumień może stać się częstym i nieproszonym gościem, który pojawia się na długo, a leczenie może nie przynieść zadowalających rezultatów.

SZCZĘŚLIWCY

Tak, możesz odetchnąć… ale dokładnie przeczytaj raz jeszcze część skierowaną do NIEOSTROŻNYCH i kiedy zauważysz pierwsze pęknięte naczynko, zerknij raz jeszcze do artykułu i przeczytaj go w całości. Przy najbliższej wizycie pokaż zmianę lekarzowi i … zamknij ją. Zwróć uwagę, czy Twoi bliscy nie zmagają się z tym problemem, który może być naprawdę skutecznie leczony. Warunkiem jest systematyczność, właściwie dobrana technika zabiegowa, doświadczony lekarz, co mogą gwarantować tylko dobre ośrodki dermatologiczne. Należy unikać sporadycznych zabiegów, które czasem nie zmienią nic z punktu widzenia medycznego, a mogą wpływać pogarszająco na nastawienie pacjenta do terapii.

Czego unikać przy skórze “naczynkowej”?

 • Alkohol – częste spożywanie alkoholu powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi,
  wówczas skóra reaguje zaczerwieniem, nawet obrzękiem; alkohol obecny w kosmetykach wysusza i drażni skórę (bardzo istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków – raczej płyn micelarny, woda termalna niż tonik)
 • Mróz i wysoka temperatura to najwięksi wrogowie skóry naczynkowej – należy
  w odpowiedni sposób zabezpieczyć skórę przed mrozem (zimą należ pamiętać o stosowaniu tłustych kremów na twarz przed wyjściem na zewnątrz)
 • Ostre i gorące potrawy – powodują zaczerwienie twarzy na skutek rozszerzenia powierzchownych naczyń
 • Mikrodermabrazja i inne peelingi mechaniczne mogą przyczynić się do pojawienia się na skórze nowych naczynek

Jak powstaje trądzik różowaty?

Rumień to stan, którym naczynia są poszerzone lub popękane. W poszerzonych naczyniach krew płynie wolniej, a przez popękane nie przepływa co może powodować mikro stany zapalne, a te z kolei powodują, że do rumienia dochodzą objawy w postaci grudek i krostek zapalnych, czyli rozwinięcie objawów trądzika różowatego. Powoduje on bardzo duży dyskomfort dla pacjenta, ze względu na pieczenie, swędzenie i również szpecenie twarzy, jak również ryzyko powstania blizn. Leczenie jest trudne i długotrwałe, ale za to profilaktyka jest dostępna i możliwa.Oczywiście na rozwój chorób skóry na tle naczyniowym mają wpływ również czynniki genetyczne, co ułatwia rozwój choroby, ale dla wielu osób przyczyną mogą być również uwarunkowania środowiskowe i tryb życia, na co mamy bardzo duży wpływ. Najważniejszym jest niebagatelizowanie pierwszych objawów, które można skutecznie ukrywać pod makijażem, nie zdając sobie nawet sprawy z ryzyka, jakie wiąże się z nieleczeniem tych pierwszych, niegroźnych zmian. Makijaż tylko ukryje problem, ale w żadnym stopniu go nie rozwiąże. A rumień może pojawić się nagle i gwałtownie, choć skóra od lat informowała nas poprzez drobne zmiany, iż takie prawdopodobieństwo istnieje. Odpowiednio wcześnie podjęta profilaktyka zwiększa szanse na piękną, zdrową skórę, nawet dla osób „genetycznie skazanych” na rumień.

ACNELAN - kuracja trądzika

Innowacyjna kuracja Acnelan została opracowana przez laboratorium Mesoestetic (twórcę najbardziej skutecznego zabiegu i kremu na przebarwienia Cosmelan, wielokrotnego zdobywcę Pereł Dermatologii Estetycznej) przy współpracy z Dermus – hiszpańskim Stowarzyszeniem Prywatnych Klinik Dermatologicznych.

To obecnie najbardziej kompleksowa zewnętrzna terapia przeciwtrądzikowa, która wykazuje:

 • działanie objawowe – znacząco redukuje istniejące zmiany i powikłania trądzikowe
 • działanie przyczynowe, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych zmian

Jest terapią wieloczynnikową, bowiem zastosowano w niej opatentowany kompleks czynników aktywnych (m.acne complex) ukierunkowanych na wszystkie elementy patogenezy trądziku, o różnym stopniu nasilenia objawów problemu.

Na czym polega kuracja acnelanem?
Acnelan, jako terapia złożona, łączy kurację gabinetową z profesjonalną pielęgnacją domową (stanowiącą obligatoryjny element terapii), gdyż w przypadku choroby jaką jest trądzik, systematyka stosowania produktów oraz pełna koordynacja między terapią gabinetową a terapią jaką pacjent zastosuje w domu jest niezmiernie ważna i znacząco wspomaga osiąganie oczekiwanych rezultatów.

Profesjonalna terapia w gabinecie składa się z 3 sesji zabiegowych wykonywanych w odstępach 15-21 dniowych. Czas odstępu między zabiegami jest zależny od stopnia wrażliwości skóry oraz szybkości jej regeneracji. W przypadku skóry z trudniejszą postacią trądziku można wykonać jeszcze 2-3 dodatkowe zabiegi w serii, jednak zawsze po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Głównym elementem terapii gabinetowej jest Maska Acne Multifactor Mask, zawierająca m.acne complex. Jest to opatentowany kompleks składników aktywnych zawarty w produktach należących do gamy Acnelan na bazie: kwasu salicylowego, kwasu migdałowego, kwasu szikimowego i sodium lepargilate, który wraz z wyjątkowym kompleksem beksaretinylu oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku:

 • hamuje aktywność 5-alfa reduktazy biorącej udział w syntezie androgenów, których nadmiar może być przyczyną trądziku lub może zaostrzać stan skóry trądzikowej;
 • zmniejsza nadmierne rogowacenie komórek naskórka – zapobiega powstawaniu zaskórników zamkniętych oraz wygładza powierzchnię naskórka
 • reguluje produkcję sebum -zmniejsza błyszczenie się skóry
 • oczyszcza ujścia kanałów łojowych – redukuje obecność zaskórników otwartych;
 • zmniejsza zaczerwienienia oraz obrzęki wywołane stanem zapalnym;
 • ogranicza namnażanie się bakterii
 • łagodzi i zmniejsza widoczność zmian potrądzikowych: blizn i przebarwień pozapalnych.

Niezbędnym elementem zachowania ciągłości terapii jest regularne stosowanie kremu Acne One w pielęgnacji domowej. Jest to produkt, który nie tylko pełni funkcję kosmetyku uzupełniającego terapię, ale sam również wykazuje działanie terapeutyczne i przedłuża czas utrzymywania się efektów pilingu wykonanego w gabinecie. Innymi słowy – krem Acne One zapewnia nam działanie lecznicze również w okresie, gdy skóra nie jest poddawana terapii, czyli w czasie między kolejnymi pilingami ale także po zakończonej już serii zabiegów. W przypadku umiarkowanego trądziku i trądziku osób dorosłych krem Acne One także doskonale się sprawdza jako samodzielna pielęgnacja w domu.

Dodatkowymi produktami, które uzupełniają pielęgnację, są:

Pianka oczyszczająca (Purifying Mousse)
Maska głęboko oczyszczającą (Pure Renewing Mask).

O czym należy pamiętać przystępując do terapii?

Na 3 tygodnie przed rozpoczęciem kuracji nie należy wykonywać żadnych zabiegów eksfoliujących. W okresie 5 dni przed zabiegiem nie można stosować żadnych substancji aktywnych o działaniu drażniącym, nie należy poddawać się zabiegom depilacji, koloryzacji włosów, trwałej ondulacji itp. Mężczyźni nie powinni golić się min. 24 h przed zabiegiem.
Nie należy korzystać z solarium i eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego przez cały okres trwania terapii oraz kilka tygodni po jej zakończeniu.
Zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz zabiegi makijażu permanentnego można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia terapii, o ile skóra jest w pełni zregenerowana.

TERAPIA NADPOTLIWOŚCI

NADPOTLIWOŚĆ?

Możesz mieć to za sobą. Praktycznie. Wygodnie. Komfortowo.

Pocenie, zwłaszcza nadmierne, jest źródłem dyskomfortu i trudno z nim walczyć, nawet stosując apteczne antyperspiranty. Nie lubisz tego, ponieważ z jednej strony daje to niemiłe odczucia na skórze, po drugie może zostawiać nieestetyczne ślady na ubraniach. Nie możemy eliminować pocenia całego ciała, ponieważ jest ono z natury potrzebne, jednak z powodzeniem możemy zredukować je w miejscach najbardziej uciążliwych, czyli w okolicy pach, czy dłoni.

 

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej czasowo wyłączamy funkcje gruczołów potowych na okres lata, które dzięki temu nie będą produkowały potu w okresie najwyższych temperatur. Efekty zabiegu utrzymują się nawet ponad pół roku, a po upływie działania toksyny botulinowej powracają pierwotne funkcje skóry. Jest to niezwykle wygodny zabieg dla każdego pacjenta, gwarantujący zdecydowaną poprawę jakości życia w czasie upałów.

Jak wygląda terapia?

Zabieg trwa krótko, skóra jest znieczulana anestezjologicznie, a pacjent dostrzega efekty już po 5 dniach po zabiegu, na pełny efekt należy czekać jednak zaledwie 14 dni.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ,
KTÓRY PRZYGOTUJE INDYWIDUALNY PLAN TERAPEUTYCZNY

  32 787 71 71

Nasze Doświadczenie  Twoje Bezpieczeństwo

WIDEODERMATOSKOPIA

Czerniak skóry należy do tych nowotworów, które rozwijają się w ukryciu. Jednak regularne poddawanie się profilaktycznym badaniom wideodermatoskopowym pozwala wykrywać chorobę zanim się rozwinie.

Co to jest wideodermatoskopia? 

Jest metodą nieinwazyjnej (bez konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego) diagnostyki, służącej m.in. do wczesnego wykrywania czerniaka złośliwego. Ma ona na celu odróżnienie zmian barwnikowych od niebarwnikowych, a w przypadku stwierdzenia zmian barwnikowych wczesne wykrycie ewentualnej złośliwej transformacji.

Na czym polega badanie?

Polega na uwidocznieniu badanego fragmentu skóry na ekranie komputera i zapisaniu tego obrazu w formie elektronicznej. Ma to szczególne znaczenie w badaniu osób, które mają dużo znamion barwnikowych. Podczas badań kontrolnych przeprowadzanych jeden raz w roku istnieje możliwość porównania wyglądu każdego znamienia do jego wyglądu w poprzednich latach. Jeśli znamię się powiększa lub zmienia, podejmuje się czasami decyzje o jego profilaktycznym usunięciu.

Badanie trwa zwykle kilkanaście minut. Jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Lekarz przykłada do badanego miejsca część urządzenia – kamerę, za pomocą której jest przekazywany obraz zmiany do komputera. Tam następuje badanie i analiza zmiany.

Przed badaniem powinno zgłosić się lekarzowi wykonującemu badanie informacje dotyczące czasu trwania zmiany skórnej, szybkości jej powiększania się, początkową barwę (czerwona, brunatna), bolesność samoistną lub przy ucisku. Wynik badania przekazywany jest w formie opisu.[/expand]

Dlaczego warto wykonywać badanie?

Wideodermatoskopia daje szansę na to, że mały, rozwijający się czerniak zostanie wcześnie wykryty. Zawsze mogą pojawić się na skórze zmiany, które nie spełniają w dermatoskopii wszystkich kryteriów czerniaka, ale z powodu niektórych cech charakterystycznych dla czerniaka budzą niepokój. Takie znamiona zawsze profilaktycznie się usuwa. Zabieg usunięcia może być przeprowadzony w naszych gabinetach.

Kto powinien poddawać się badaniu?

Badaniu dermatoskopowemu powinny się poddawać regularnie (1-2 razy w roku) osoby z grupy podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry:

 • osoby o jasnej karnacji – jasne skóra, włosy, oczy, mające liczne piegi i bardzo trudno opalające się, ze skłonnością do oparzeń słonecznych,
 • osoby z licznymi znamionami barwnikowymi o różnych kształtach, rozmiarach, zabarwieniu,
 • osoby, w których rodzinie wystąpiło zachorowanie na czerniaka skóry,
 • osoby często poddające się naświetlaniom słonecznym( także w solariach), nie stosujące kremów z filtrami słonecznymi , mające w przeszłości oparzenia słoneczne.

Badanie może być powtarzane wielokrotnie. Nie stwierdzono żadnych powikłań związanych z przeprowadzaniem badania. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet w ciąży.

BADANIA GENETYCZNE

Czerniak jest  rakiem złośliwym powstającym z melanocytów skóry. Rocznie obserwuje się około 59,000 przypadków zachorowań w USA a ilość ta cały czas wzrasta. W Polsce liczba ta sięga około 1500 co stawia czerniaka na 16 miejscu wśród wszystkich nowotworów złośliwych w naszym kraju. Około 10% wszystkich przypadków czerniaka jest dziedzicznych. Obserwuje się także silne powiązanie z rozwojem raka trzustki w rodzinach, gdzie występuje czerniak.

Test wykrywa wszystkie mutacje w obrębie genu p16

Czynnikami ryzyka zachorowania na czerniaka złośliwego są:

 • długotrwała ekspozycja na słońce i promieniowanie ultrafioletowe (np. w solarium), oparzenia słoneczne w dzieciństwie, wrodzone znamiona
 • bardzo duża liczba znamion barwnikowych, znamiona w miejscach drażnienia
 • kolor skóry, włosów, oczu (rasa biała; jasna karnacja; rude lub blond włosy; niebieskie tęczówki; liczne piegi – określone fototypy skóry )
 • skóra pergaminowa
 • czynniki genetyczne: czerniak lub rak trzuski występujący w rodzinie lub wcześniejsze zachorowanie u tego samego pacjenta
 • spokrewnieni posiadają mutację w genie p16. Mutacja w genie p16 odpowiedzialna za dziedziczą formę czerniaka jest dziedziczona w sposób autosomalny recesywny. Oznacza to że osoba posiadająca taką mutację będzie przekazywała ją swojemu potomstwu z prawdopodobieństwem 50%. W większości przypadków mutacja jest dziedziczona po rodzicu. Wiedza na ten temat jest istotna dla dalszych członków rodziny, którzy również mogą ją posiadać.

Test wykrywa wszystkie mutacje skorelowane z genetyczną predyspozycją do czerniaka w obrębie genu CDKN2A, kodującego białko p16.

Test polega na jego sekwencjonowaniu, a następnie analizie miejsc podlegających zmianom. Poprzez analizę mutacji punktowych możliwa jest szybka i jednoznaczna diagnostyka genetyczna predyspozycji do czerniaka.Wykonanie testu umożliwia jednoczesne wykrycie mutacji genetycznych skorelowanych z występowaniem raka trzuski.

Badanie uzupełnia profilaktykę czerniaka i jest zawsze konsultowane z lekarzem dermatologiem.

Jeśli znamię należy usunąć wówczas pacjent kierowany jest na zabieg dermatochirurgiczny 

LASEROTERAPIA PRZEBARWIEŃ i RESURFACING CO2 Smaxel

RESURFACING LASEROWY SMAXEL CO2 i LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ

Nowoczesna laseroterapia frakcyjna silnie i komfortowo działa na wierzchnie warstwy skóry i w wyjątkowy sposób pozwala na wyrównanie kolorytu,  zagęszczenie skóry, likwidację przebarwień, czy rozszerzonych porów.

Przestań "tuszować sprawę"! I wyglądaj pięknie bez makijażu

Coraz chętniej o siebie dbamy, jednak często problem nierównego kolorytu, niedoskonałości skóry, przebarwień pozapalnych i rozszerzonych porów staramy się "rozwiązać" korygującym makijażem, co czasem jeszcze pogłębia problem! Spędzamy rano wiele czasu przed lustrem i musimy nakładać sporo podkładu, aby wyglądać tak jak chcemy. Czy na pewno warto? Terapia frakcyjna pozwala zadbać o wierzchnie warstwy skóry tak, aby była naprawdę, tak zupełnie piękna w wydaniu saute!.. wówczas dzienny makijaż jest zdecydowanie odchudzony, skóra lepiej dotleniona, zaoszczędzamy czas i nie musimy w ciągu dnia kontrolować, czy makijaż wszystko “przykrywa”… a do tego prewencyjne pobudzamy przebudowę kolagenu, czyli działamy bardzo silnie anti-aging! Same plusy!

Jeśli słyszałaś, że zabieg boli...

Argumentem na “nie” dla laseroterapii frakcyjnej jest dla wielu z Pań strach przed bólem, kilkudniowe wyłączenie po zabiegu, zaczerwienienie skóry… jednak portfolio parku laserowego Juweny wzbogacone zostało o nowy laser frakcyjny CO2 Smaxel, który pozwala na przeprowadzenie szybkiej i BARDZO komfortowej dla pacjenta jednofoazowej terapii.  Skóra jest miejscowo znieczulana, a personel medyczny cały czas czuwa nad komfortem. W odpowiedzi na obawy możemy posłużyć się opiniami pacjentów, którzy przed zabiegiem obawiali się bólu, po zabiegu są mile zaskoczeni! Dla wielu z nich staje się on jednym z ulubionych!

Przypominamy korzyści: węższe pory, jednolity koloryt, piękna gładka faktura, rozjaśnienie… Jeśli powoli zastanawiasz się nad tym, czy może jednak rozważyć poddanie się terapii frakcyjnej… czytaj dalej 🙂

Jak to działa?

W miejscach działania lasera skóra całkowicie się odnawia, dzięki czemu uzyskujemy same pozytywne efekty - tzw. resurfacing, co oznacza jednoczasowe wyrównanie kolorytu, wygładzenie faktury, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów oraz likwidację drobnych zmarszczek

Laser frakcyjny tworzy na skórze siatkę punktów, w których działa, stymulując ją do odbudowy i regeneracji poprzez - uogólniając - ciepło, bądź odparowywanie wody. W czasie zabiegu do skóry pacjenta przykładany jest specjalny skaner, który pozwala przenikać światłu w głąb. Dzięki siatce punktów pobudza się zawsze tylko część skóry, resztę pozostawiając nienaruszoną, co przyspiesza proces rekonwalescencji i pozwala na kontrolowaną terapię skóry. W miejscach działania lasera skóra się całkowicie odnawia, dzięki czemu uzyskujemy same pozytywne efekty - tzw. resurfacing, co oznacza - powtórzymy po raz kolejny - jednoczasowe wyrównanie kolorytu, wygładzenie faktury, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów, likwidację drobnych zmarszczek. W zależności od kondycji skóry można przewidzieć, czy zabieg może być wykonany jednorazowo, czy w serii.

 

RESURFACING LASEROWY SMAXEL + REWITALIZACJA CGF

likwidacja drobnych zmarszczek
zagęszczenie skóry
węższe pory
jednolity koloryt
piękna gładka faktura
rozjaśnienie

KOMFORTOWY ZABIEG LASEROWY W POŁĄCZENIU Z MEZOTERAPIĄ CZYNNIKAMI WZROSTU i KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI CGF PO 14 DNIACH

2020 pln

1 zabieg LASER SMAXEL + 1 zabieg CGF po 14 dniach | TWARZ 
Cena regularna 2220 pln

kolejna okolica -50%

zabieg frakcyjny w kolejnej okolicy wykonany tego samego dnia

UMÓW ZABIEG

327877171

 

KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA

W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad, badanie dermatologiczne (ocena stanu skóry) oraz planuje terapię adekwatną do problemu, z jakim do lekarza zgłosił się pacjent.

Specjaliści Juweny zajmują się całym spektrum dermatologii ogólnej, ale terapie, które tego wymagają – mogą być wspomagane przez odpowiednie zabiegi  jak np. pilingi dermokosmetyczne e terapii trądzika czy laseorterapia zmian naczyniowych lub blizn.

MEZOTERAPIA skóry trądzikowej

Twoja skóra potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia, aby prawidłowo funkcjonować i pięknie wyglądać! Idealny zabiegiem dla cery z problemem trądziku jest właśnie mezoterapia wzbogacona kwasem glikolowym, który jest niezastąpiony w uzupełnieniu kuracji trądzikowej. Mezoterapia poprawi mikrokrążenie, działa detoksykacyjnie oraz wygładzająco. Dzięki niej zredukujesz przebarwienia potrądzikowe oraz wygładzisz koloryt cery.

Twoja skóra stanie się zdrowsza!

Dzięki mezoterapii zapewnisz sobie odpowiednie nawilżenie i komfort skóry. Twoja skóra stanie się jaśniejsza i pełna blasku. Za pomocą unikalnych koktajli do mezoterapii z dodatkiem kwasu glikolowego możemy wspomagać Twoją skórę w walce z trądzikiem! Możemy poprawić jakość skóry trądzikowej, z rozszerzonymi porami lub skupić się na bliznach potrądzikowych. Nawodnimy suchą skórę i pomożemy utrzymać jej optymalną równowagę. Wzbogać swoją terapię trądzikową o mezoterapię! Pomóż skórze szybciej się regenerować i pięknie wyglądać.

MAPA ZNAMION

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy osoby w wieku powyżej 18 rż. do poddania się badaniu, które pozwoli na stworzenie indywidualnej mapy znamion w ramach projektu

Dermike Nevi

który jest rozwinięciem znanego Państwu projektu TDSCOPE.

Mapę znamion tworzymy dzięki badaniu wideodermatoskopowemu znamion,
które jest nieinwazyjnym i bezbolesnym oglądaniem znamion skórnych w dużym powiększeniu. Jednocześnie zostaną wykonanie i zarchiwizowane ich zdjęcia. Ma to na celu możliwość oglądania tych znamion w czasie, gdyż bardzo dyskretne zmiany w ich rozwoju – zauważalne dopiero podczas obserwacji rozciągniętej w czasie – pozwalają na podjęcie szybkiej i słusznej decyzji o ich usunięciu.

Badanie podzielone jest na 2 części. Ankietę oraz właściwą obserwację znamion wideodermatoskopem. W momencie uwidocznienia zmiany podejrzanej rozważymy dalsze postępowanie, czyli dalszą obserwację znamienia lub jego usunięcie w trybie planowym.

Mapa wszystkich znamion skóry

90 pln

Powrót